Wycieczka - „Niebieska lekcja historii”

24 listopada zawodnicy z roczniak 2007 odwiedziła stadion Ruchu Chorzów w ramach projektu „Niebieska lekcja historii”.

Nasza wizyta na stadionie tradycyjnie rozpoczęła się od zwiedzania całego obiektu, podczas którego pracownik Klubu, opowiadał o ciekawej historii 14-krotnego Mistrza Polski. Obejrzeliśmy banery - prezentujące najlepszych strzelców zespołu, czy zawodników którzy zdobyli mistrzostwo Polski - zdobiące stadion. Następnie weszliśmy na trybunę górną, gdzie wysłuchaliśmy ciekawych historii. Zostaliśmy zaproszeni do kawiarenki klubowej, gdzie z bliska mogliśmy przyjrzeć się najcenniejszym zachowanym trofeom Ruchu. Po zakończonej lekcji historii udaliśmy się na boczne boisko, gdzie oglądaliśmy fragment treningu pierwszego zespołu „Niebieskich”. Po zakończonych zajęciach piłkarze rozdali naszym młodym zawodnikom autografy i wykonali sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Wspólnie z zawodnikami w wycieczce na „Niebieską lekcję historii” udział wzięli uczniowie ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

Link

Powiązana galeria: